KONCERTY IMPREZY WYDARZENIA
  

STRONA GŁÓWNA

O NAS

JAK TO DZIAŁA?

KONTAKT


Koncert
Kabaret
Teatr
Solution GraphicsŚmiertelna PułapkaKOMEDIA KRYMINALNA

HIT BROADWAYU I HOLLYWOODU W GWIAZDORSKIEJ OBSADZIE!
„Śmiertelna Pułapka” Iry Levina to jeden z najbardziej udanych komediowych kryminałów w historii. Doczekał się hollywoodzkiej ekranizacji z udziałem Michela Caine’a i Christophera Reeve’a, a na Broadwayu sztuka na jego podstawie była najdłużej granym przedstawieniem. W ciągu czterech lat od premiery w 1978 roku została wystawiona ponad 1800 razy. Marian Seldes, grająca rolę Myry nie opuściła ani jednego przedstawienia i została wpisana do księgi rekordów Guinessa jako najbardziej wytrwała aktorka.

Ira Levin – autor „Śmiertelnej Pułapki” jest mistrzem gatunku. Wiele jego powieści i scenariuszy jest dobrze znanych polskim widzom z ekranów kin czy telewizorów, żeby wspomnieć tylko „Dziecko Rosemary”, „Żony ze Stepford” czy „Sliver”.
„Śmiertelna Pułapka” to inteligentnie i komicznie opisana historia misternie zaplanowanego morderstwa. Sidney Bruhl (Krzysztof Tyniec), popularny autor broadwayowskich thrillerów, pozornie wiedzie szczęśliwe i spokojne życie w swoim domu w Connecticut. W rzeczywistości cierpi na brak weny, co powoduje frustrację i coraz poważniejsze problemy finansowe. Szansę na rozwiązanie swoich problemów widzi w chwili, gdy jego student Clifford (Aleksandar Milićević) przysyła mu tekst swojej pierwszej sztuki z prośbą o opinię. Wspólnie z żoną Myrą (Ewa Telega) obmyśla plan, który ma zapewnić mu fortunę i wieczną sławę. Nie wszystko idzie jednak po ich myśli. Akcja plącze się, a komiczne i zaskakujące zwroty trzymają w napięciu do finału.

Spektakl przygotowany przez Scenę Spektrum to polska prapremiera. Od czasu premiery w maju 2017 r. bije rekordy oglądalności w całym kraju. Scenariusz został nagrodzony w kategorii “Best Play of the Year”, “Best Novel of the Year” oraz otrzymał 4 nominacje do prestiżowych “Tony Awards”.
Reżyseria – Andrzej Strzelecki
Przekład: Małgorzata Maliszewska
Występują:
Sidney – Krzysztof Tyniec
Myra – Ewa Telega
Porter – Wiktor Zborowski/Andrzej Strzelecki
Clifford – Aleksandar Milićević
Helga – Magdalena Zawadzka


  • Copernicus Center
    10/20/2018 (Saturday) 7:00 PM
    5216 W Lawrence Avenue
    Chicago IL 60630 MAPBACK


M T W T F S S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 19 21
22
23
24 25 26 27 28
29
30
31            
Chcesz wiedzieć o następnej imprezie polonijnej zapisz się do NEWSLETTER